Petak, 29. Marta 2024.
20.8 C

PRIPREME FUDBALERA “RUDAR PRIJEDORA”: TREĆA POBJEDA U NIZU

Vicešampionski tim produžene polusezone šampionata Republike Srpske “Rudar Prijedor” je u šestom  test-meču u Banja Luci rezultatom 2:0 pobjedio lidera drugoligaškog Zapada RS “Željezničar Sport Tim”. Efektnim golom Rastka Rokvića Prijedorčani su u finišu prvog poluvremena došli u vođstvo od 1:0, a  Stefan Gavranović je pred kraj susreta povisio na 2:0.

Za „Rudar Prijedor” startovao je tim koji je u Vrbovcu sa 3:0 pobjedio istoimeni tim. Igrali su: Inđić, Popović, Davidović, Vojnović, Malović, Malinović, Gavranović, Lolić,  Rokvić, Šakić, Ćatić. Još su igrali: Šarac, Panić, Paunović, Kuridža, Petrović, Marić i Miličević.

U pobjedničkom timu opet su nedostajali golgeter Ognjen Jaćimović i  Dušan  Milinković, te  Slaven Kovljen i Haris Harambašić. Podsjetimo da je tim Zlatka Jelisavca pobjede ostvario protiv drugoligaša Hrvatske “Gorice” u Velikoj Gorici protiv NK “Vrbovec”. Ohrabruje efikasnost strijelaca koji su u posljednja tri sustreta,  postigli sedam golova. U mreži Prijedorčana, za 270 minuta igre, odsjela je jedna lopta.

Uz remi kod  “Željezničar Sport Tima” u Banja Luci, gorčinu poraza prijedorski prvoligaš RS, osjetio je od premijerligaša “Krupe” i  “BSK-a” u Banja Luci. Generalni  test  meč za “rudare” je protiv “Slobode” iz Mrkonjić Grada.