Srijeda, 24. Aprila 2024.
9.8 C

Prva pobjeda košarkašica “Mladosti”

Ženskom košarkaškom klubu “Mladost” iz Prijedora u Šampionatu Republike Srpske ove sezone ne cvijetaju ruže. Nakon poraza u gostima protiv ekipe “Igmana” u Istočnom Sarajevu 85:84 tim “Orlovi 2”  iz Banja Luke je u Prijedoru slavio rezultatom  57:45. U trećem kolu “Feniks” iz Banja Luke je sa 74:67 pobjedio “Mladost”.

Izabranice trenera “Mladosti” Srđana Golubovića, prvu pobjedu ostvarile su u Prijedoru  protiv “Kozare” iz Gradiške rezultatom 66:61. Prijedorčanke su dobro otvorile meč, te prvu i drugu četvrtinu dobile rezultatom 20:14 i 22:14. U nastavku gošće su bile bolje, pa su treću četvrtinu dobile rezultatom 14:10,  dok je u posljednjoj četvrtini bilo 19:14.

U pobjedničkom timu Turudija je postigla  28, Marjanović  18, Kuruzović sedam, Marčetić i Petoš po pet, a Kantar tri. Još su igrale Janjanin i Knežević. Košarkašicama “Mladosti” slijedi pauza u kojoj, prema riječima Nebojše Savanovića, predsjednika kluba, sa tri kvalitetne igračice žele ojačati tim.