REGIONALNA FUDBALSKA LIGA RS: „RIBARI“ BOD  „UPECALI“

Susretima 1. kola počelo je takmičenje u okviru Regionalne fudbalske lige Republike Srpske, grupa Zapad. Klubovi, reprezenti grada Prijedora se nisu proslavili i u tri meča osvojili su tek bod.

U svom debitantskom nastupu Fudbalski klub „Sloga“ iz Saničana je na stadionu „Poljana“ kraj Bereka igrala neriješeno, 1:1, protiv ekipe „Kladara“. Gosti su vodeći gol postigli iz sumnjivog jedanaesterca u 19. minutu. U nastavku „Sloga“ je imala više od igre i golom Nemanje Torbice, u 81.  minutu izjednačila.

U Kostajnici je bilo sedam golova. Domaći „Partizan“ je rezultatom 4:3 savladao Omladinski fudbalski klub „Brdo“ iz Hambarina. Gosti su  golom Adnana Deumića došli u vođstvo u 7. minutu,  a nakon tri minuta, iz jedanaesterca je izjednačio Stevo Kovačević. Benjamin Delismajlović je u 56. minutu povisio rezultat na  2:1, a  u 62. minutu za 3:1 pogađa Stevo Kovačević. Minut kasnije gol za 3:2 pogodio je Vahid Karupović.  Izjednačenje 3:3 uslijedilo je u 68. minutu kad je strijelac bio bivši igrač „Rudar Prijedora“ Haris Harambašić.

Tri boda „Partizanu“ donio je najbolji  akter meča trećim golom u 79. minutu.

FK „Kotor Varoš“ je na svom terenu, rezultatom 1:0, pobijedio ekipu Fudbalske sportske asocijacije.

U narednom kolu „Brdo“ je domaćin ekipi „Lijevča“ iz Nove Topole.  Fudbalska sportska asocijacija Prijedor dočekuje „Ravan“ iz Međeđe dok je „Sloga“ gost Fudbalskog kluba „Milan“ iz Kosijereva.