Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

REMI ZADOVOLJIO OBE EKIPE

Fudbaleri “Rudar Prijedora” danas su, na domaćem terenu, protiv “Tekstilac Korta” igrali nerješeno 1:1. U susretu 8. kola Lige za prvaka Republike Srpske domaći tim je dobro otvorio meč i golom mladog Davida Kuridže, već u 8. minutu, došao u vođstvo od 1:0.

Pet minuta kasnije priliku da udvostruči prednost “rudara” nije iskoristio Milan Šakić a gol gostiju spasio je Dejan Ćorić.

Obećavajuća prilika je bila i ona iz 30. minuta kad je Draško Lolić šutirao i pogodio golmana Dejana  Plisnića, najstarijeg aktera susreta.

Stopostotnu priliku, u 34. minutu, nije iskoristio golgeter domaćih Ognjen Jaćimović. U situaciji jedan na jedan golman Plisnić je bio spretniji.

U 54. minutu  bivši igrač Prijedorčana Saša Stijepić umjesto u mrežu pogodio je  golmana domaćih  Đorđa Šarca.

Izjednačenje je uslijedilo u 78. minutu kad je  Stijepić, iskosa sa lijeve strane, pogodio stativu a lopta se odbila do Vladanka Komlenovića kome nije bilo teško da izjednači na 1:1.

U 85. minutu Draško Lolić je iz prostora šesnaesterca umjesto u mrežu loptu uputio iznad prečke.

Stijepićev šut iz 87. minuta zaustavlja golman Šarac.

Minut kasnije, na drugoj strani, Plisnić je dobro reagovao i zaustavio šut Draška Lolića.

Sa osvojenim bodom, na terenu teškom za igru, bili su zadovoljni  treneri oba kluba.

Slaba utjeha za trenera Jelisavca je činjenica da nije mogao računati na povrijeđenog Ognjena Davidovića i Rastka Rokvića koji je odrađivao žute kartone.

Među 150 navijača koji su bodrili “rudare” bio je bivši prvotimac “Rudar Prijedora” Siniša Saničanin, prvotimac superligaša “Mladosti” iz Lučana, Srbija.

FK “RUDAR-PRIJEDOR” – “TEKSTILAC KORT” 1:1 (1:0)

Gradski stadion Prijedor.Gledalaca: 150. Sudija:Milan Docić(Banja Luka).Strijelci: 1:0 David Kuridža u 8. , 1:1 Vladanko Komljenović u 78. minutu.

FK “RUDAR-PRIJEDOR”:Šarac, Malović, Vojinović, Petrović,Kuridža,Lolić,Šakić (od 61. minuta Malinović, Jaćimović, Gavranović, Kovljen(od 68.Miličević, Popović. Rezerve: Inđić, Milinković, Paunović, Harambašić,Marić.Trener: Zlatko Jelisavac.

“TEKSTILAC KORT”: Plisnić, Marić,Jolović, Kovač, Kremenović(od 75. Đuričić),Stijepić, Jandrić,Susaković ( od 86. Su. Brković),Ćorić,Komlenović Duspara ( od 59. Mi. Brković). Rezerve: Pećić i Đekić. Trener: Zoran Dragišić.

U narednom kolu, pretposlednjem, “Rudar Prijedor” je,  uz susret više, sa 49. bodova, na trećem mjestu. “Drina”, sa istim brojem bodova, je četvrta, u utorak dočekuje  banjaluči “Borac” koji ima  superiornih 74 boda.

U pretposlednjem kolu “rudari” su  gost “Podrinja”,  a u poslednjem kolu čestitaće “Borcu” na povratku u Premijer ligu BiH.