13.8 C
Prijedor

RK „PRIJEDOR“: 780 MINUTA BEZ POBJEDE

NAJNOVIJE VIJESTI

Rukometaši “Prijedora” takmičarsku sezonu okončali su na posljednjem mjestu Premijer lige BiH. U 24 kola osvojili su 13 bodova, ostvarili četiri pobjede, jedan remi i 19 poraza. Sa 590 postignutih i 757 primljenih golova imaju negativnu gol razliku minus 167.

U posljednjih 13 susreta, Prijedorčani nisu osjetili slast pobjede. Nakon što su na gostovanju u Zavidovićima, od  “Krivaje”, doživjeli poraz rezultatom 17: 38, svoj 19. ovosezonski poraz doživjeli su sinoć na domaćem terenu kad je “Goražde” slavilo rezultatom 35:32.

Prijedorčani su, nakon četiri minuta, imali rezultat 4:3 i poslije nekoliko izjednačenja gosti su na odmor otišli pri rezultatu 19:17. U 53. minutu domaći su izjednačili na 30:30. U finišu susreta, serijom od četiri gola, “Goražde” ostvaruje rezultat 34:30.

Brojne greške, te neiskorištena tri od pet sedmeraca udesili su novo posrtanje RK “Prijedor”. U timu “Prijedora” Nikola Jovanović je postigao 12, Andrej Miljuš pet, Darko Dragović četiri, Aleksandar Kaurin i Dean Šešić po tri, a Aljoša Cvijić i Milan Balaban po dva gola. Gol je postigao i Kristijan Kecman. Uskoro će biti poznato koliko će klubova brojati Liga. Najbliža je opcija po kojoj će uslijediti proširenje Lige na 16 klubova.