Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

RK PRIJEDOR – RK BOSNA 26:24 (16:12)

U prvom kolu Premijer lige BiH rukometaši Prijedora savladali su  favorizovanu Bosnu iz Sarajeva rezultatom 26:24 (16:12). Prijedorska publika mogla je sinoć da uživa u veoma kvalitetnom i na momente neizvjesnom susretu.

img_8670

Gosti iz Sarajeva su dobro otvorili ovu utakmicu i poveli sa 3:0, a domaći rukometaši prvi gol postižu tek u petoj minuti igre a taj gol kao da im je dao krila tako da je rezultat u 11-oj minuti glasio 10:10.

img_8667

U tom periodu razigrali su se Aleksandar Kaurin, Srđan Savić i Boris Lukajić pa se na odmor otišlo kod 16:12 u korist Prijedora. U nastavku domaća ekipa vodi sve do 53. minute kada Bosna uspjeva poravnati rezultat na 22:22.

Nekoliko odličnih odbrana golmana Gojka Topića i Bojana Babića napravili su preokret u korist domaćih tako da je na semaforu nakon posljednjeg zvižduka sudije bilo 26:24. U ekipi Prijedora istakli su se Kaurin sa 7 golova te golman Topić sa 11 odbrana i 1. sedmerac. U ekipi Bosne posebno se istakao Amir Osmanhodžić sa 9 pogodaka i golman Burić sa 10 odbrana i 1. sedmerac..

img_8680

Sportska dvorana Mladost u Prijedoru. Gledalaca: 300. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac, oba iz Novog Travnika. Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: RK Prijedor 3/1. RK Bpsna 3/2. Isključenja: RK Prijedor 10.min. RK Bosna 6. min.

RK PRIJEDOR: Topić (11.obrana- 1. sedmerac). Lukajić 4, Kecman, Stanić, Balaban, Kaurin 7, Bajić, Janković 2,  M. Radaković, Jovanović 3, Mirković, Babić (5.odbrana-1. sedmerac), Savić 5, Miljuš i J. Radaković 3. Trener: Saša Babić.

BOSNA(Sarajevo) Burić (10. odbrana-1. sedmerac), Džubzr, Sak. Omerović, Sad. Omerović, A. Balta, Zahirović, Šarenac 4, Alibegivić 3, Memić 3, Hrbat 2, Osmanhodžić 9, Hušić (5. odbrana), Travančić 3 i T. Balta. Trener: Adem Bašić.

više fotografija sa ovog susreta možete vidjeti OVDJE!