Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

“Rudar-Prijedor” sa 1:0 pobijedio banjalučki “Borac”

U krajiškom derbiju 15. kola Šampionata RS, „Rudar-Prijedor” je rezultatom 1:0 pobjedio lidera lige banjalučki “Borac”.Nakon  početnog ispitivanja snaga umjesto fudbalera glavnu ulogu na terenu preuzeo je sudija Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora kada je bespotrebno dodjeljivao kartone i bio 12-ti igrač “Borca“.

U 32. minutu, u šesnaestercu domaćina gostujući fudbaler Nikola Mojović je pao, a sudija Njegomirović, utisak je, jedva dočekao da pokaže na jedanaesterac. Šut kapitena Banjalučana Saše Kajkuta u  desni donji ugao odbranio je golman Prijedorčana Mirza Hamzabegović. Najzreliju šansu da udvostruče vođstvo domaći fudbaleri imali su u 40. minutu kada je iznad prečke šutirao Haris Lezić. Nastavak je donio ravnopravnu igru i nekoliko obostranih prilika  od kojih su obećavajuće bile, ona domaćeg igrača Nebojše Mrkića, te bivšeg  igrača  Prijedorčana Demira Jakupovića. U finišu susreta koji je pratilo oko 400 ljubitelja fudbala, kada se očekivao neriješeni rezultat, u 87. minutu, Mujo Mujagić je pogodio gol gostiju za veliko  slavlje Prijedorčana.

Za “Rudar-Prijedor igrali su: Mirza Hamzabegović, Nedim Ramić, Haris Lezić, Mile Kovačević, Stefan Gavranović, Nemanja Pekija, Nedeljko Crnomarković, Nebojša Mrkić (od 64. Predrag Lajić, Mujo Mujagić (od 93. Boban  Živanović), Emir Kukavica (od 67. Mario Sajak) i Ognjen Davidović. Rezerve su bili: Nemanja Petrović,  Danilo Marmat, Stefan Mikić i Aleksa  Dragić.

Trener FK „Rudar-Prijedor”, Nedžad Žerić ističe da su njegovi momci igrali disciplinovano, čvrsto i agresivno. Na zasluženoj pobjedi, nakon prvog ovosezonskog poraza, Prijedorčanima je čestitao trener “Borca”  Darko Vojvodić. Sa sedam pobjeda, četiri remija i poraza, „Rudar- Prijedor” je osvojio 25 bodova i učvrstio se na trećem mjestu. U narednom kolu gost je osme “Alfa Modriče”.