Utorak, 23. Aprila 2024.
9.8 C

“RUDAR PRIJEDOR” – “SLOGA” 1:1

Fudbaleri „Rudar Prijedora” u susretu Sedmog kola Prve lige Republike Srpske, protiv “Sloge” u Doboju, igrali su nerješeno 1:1. Prijedorčani su u ovaj okršaj ušli sa 12 bodova viška i najavom da će u teškom i neizvjesnom meču “iskupiti” se za prijedorski remi protiv “Slavije”.

Dobojlije su u meč krenule otvoreno i imali priliku, ali je na visini zadatka bio golman Nemanja Petrović. Defanzivnom taktikom domaći su odoljevali napadima gostiju, a nakon što je Stefan Gavranović  pogodio prečku, gol prilike su imali  Ervin Ćatić i Ljubiša Pecelj. Kazna je uslijedila u  38. minutu kad je Jovo Lukić postigao vodeći gol.  U nastavku, iskusniji tim Prijedorčana imao je više od igre, stvarao šanse među kojima i osam kornera. Boljka tima zvana “neefikasnost” pokazala se i u ovom meču punom jalovih napada “rudara”. U 60. minutu, gužvu u kaznenom prostoru Dobojlija, najbolje je iskoristio mladi Stefan Gavranović i izjednačio rezultat na 1:1. Dobojlije su u   finišu susreta pogodili stativu, ali na svu sreću lopta je otišla van okvira gola.

Sa četiri pobjede i tri remija “Rudar Prijedor” je uknjižio 15 bodova i za vodećom “Zvijezdom 09” zaostaje tri boda. U narednom kolu “Rudar Prijedor” gostuje kod lidera “Zvijezda 09”. Nadati se da to neće biti izlet u Stanišiće.