8.8 C

“RUDAR PRIJEDOR” U MRKONJIĆ GRADU IZBORIO REMI 2:2

U meču jubilarnog  20. kola fudbalskog šampionata Republike Srpske vicešampion lige “Rudar Prijedor” i “Sloboda” iz Mrkonjić Grada igrali su nerješeno 2:2.  Domaća “Sloboda” je vodeći gol postigla u desetom minutu susreta, strijelac je bio Lazendić, a u 37. minutu Ognjen Jaćimović je umjesto u mrežu, pogodio prečku golmana “Slobode”.

Nakon 11. minuta igre u drugom poluvremenu “Sloboda” je udvostručila prednost preko Aleksandra Malbašića. Radost domaćih pomutio je najbolji golgeter „Rudar Prijedora” Draško Lolić koji je za pet minuta, postigao dva gola:  prvi u 61., a drugi u 66. minutu. Njegova specijalnost da postiže po dva gola u posljednjim susretima dovela ga je na drugo mjesto liste strijelaca šampionata Srpske.

U 75. minutu gnjev igrača i klupe “Rudar Prijedora” izazvala je odluka  sudije Stojana Vukote da u prekršaj s leđa kapitena Travara nad Vedranom Panićem u kaznenom prostoru domaćih, ne sankcioniše kao jedanaesterac. Uz obostrane prilike rezultat se nije do kraja mjenjao. Zanimljivo da je u ovom meču tim “Slobode” vodio bivši igrač “Prijedorčana” Čedomir Ćulum, a u startnoj postavi bili su golman Nemanja Petrović i Igor Mirković.

U narednom kolu “Rudar Prijedor” je domaćin “Slogi”  iz Doboja.