0.8 C
Prijedor

CEH PORAZA OD “BORCA” PLATIĆE KOZARA (VIDEO)

NAJNOVIJE VIJESTI

Fudbaleri “Rudar Prijedora”, nakon serije pobjeda u pripremnom periodu i visoke pobjede od 5:0 nad “Zvijezdom 09”, gorčinu poraza osjetili su kod “Borca” u Banja Luci. Lider šampionata slavio je rezultatom 2:0 i stekao prednost od devet golova u odnosu na prvog pratioca “Rudar Prijedora”. “Borac” je na jesen slavio i u Prijedoru.

Krajiški derbi dobro su otvorili gosti i u početnih osam minuta mogli su postići gol. Ipak, u 10. minutu  “Borac“ je preko dvojice bivših igrača “Rudar Prijedora”, došao do vodećeg gola: Siniša Radoje je pronašao Petra Kunića, a ovaj matirao nemoćnog Dejana Inđića. Loša fudbalska predstava, tačnije uspavanka, nastavljena je i u drugom djelu susreta, a u 50. minutu Miloš Đorđević je napravio “dar mar” u odbrani gostiju, prevario golmana Inđića i udvostručio prednost “Borca”.

Stefan Gavranović je u 60. minutu uputio centaršut, a lopta je uz pomoć vjetra, okrznula gornji dio prečke. Najlošija karika ovog derbija bio je iskusni kapiten “Borca” Boris Raspudić koji je nesportski reagovao i na brutalan način povrijedio Novicu Petrovića, te je zaradio direktni crveni karton. Blijeda igra, veliki respekt “Borca” ili strah od oko 1.500 navijača, uz loše  vrijeme, udesili su poraz Prijedorčana. Oba tima ostala su dužni ljubiteljima fudbala.

Zlatko Jelisavac trener “Rudar Prijedora” čestitao je treneru “Borca” Vuli Trivunoviću na zasluženoj pobjedi.

– Iskreno mi je žao što je “Rudar-Prijedor” na ovoj utakmici ostao dužan sebi samom, a i svojim navijačima.  Bili su teški uslovi, a  vjetar je pravio probleme. “Borac” je, utisak je, do pobjede stigao lakše nego što je i očekivao. Nama će ova utakmica svakako poslužiti da otklonimo uočene nedostatke i u narednom kolu pokušamo  pobijediti “Kozaru” iz Gradiške u Prijedoru – istakao je Jelisavac.

Vule Trivunović, trener “Borca” kaže da su mnogo toga ostali dužni ljubiteljima fudbala. Dodaje da mu se učinilo da je prekršaj kapitena Raspudića bio za žuti karton. Teren i vjetar, po njemu, bili su protiv fudbala.

U ovom je u startnoj postavi “Borca” bila petorka bivših igrača  “Rudar Prijedora: golman Asmir Avdukić, Siniša Radoja, Petar Kunić, Nemanja Vejinović i Bojan Burazor koji je zimus preselio u “crevno-plavi” tabor. Na klupi za rezervne igrače bio je šesti “rudarevac”, Boris Erić.

Veliku podršku “rudarima” davali su navijači. Među njima bio je i 42. godišnji Esad Žerić koji je na krajiški meč, vjerovali ili ne, došao biciklom.

– Do Banja Luke mi je trebalo dva sata vožnje biciklom, nadao sam se pobjedi “rudara” kao i prošle godine kad smo ih dobili sa 3:2 u zadnjoj minuti sudijske nadoknade. Ovaj put su me svi razočarali.