Utorak, 23. Aprila 2024.
13.8 C

“RUDARI” LAKO “PREPLIVALI” “SUTJESKU”

Susretima 15. kola nastavljen je fudbalski šampionat Republike Srpske. Drugoplasirani “Rudar Prijedor” je na svom terenu, protiv pretposlednjeg tima prvenstva “Sutjeske”, ostvario pobjedu od 4:1.

img_0645
Na terenu teškom za igru vodeći gol za domaći tim, na asistenciju Aleksandra Vojinovića, u 9. minutu, postigao je Milan Šakić.

img_0661

Gosti su u 37. minutu iskoristili nepažnju domaće odbrane i izjednačili preko Đokovića.

img_0670

U 42. minutu omladinski BH reprezentativac Ognjen Davidović nesebično je uposlio Ognjena Jaćimovića koji glavom efektno postiže gol za ponovno vođstvo domaći od 2:1.

img_0679

Novica Petrović je minut kasnije izvanredno uposlio Draška Lolića koji je lobovao golmana gostiju i tako svoj tim doveo u vođstvo od 3:1.
Drugo poluvrijeme je ličilo na fudbalsku uspavanku u kojoj promrzli ljubitelji fudbala nisu vidjeli mnogo.
U 60. minutu bilježimo Lolićev šut koji je završio iznad prečke.
Rezervni igrač domaćih Stefan Gavranović je u 80-minutu pronašao Aleksandra Vojinovića koji pogađa desnu stativu a lopta završava iza gol crte za, ispostaviće se, konačni rezultat 4:1.
Šef Stručnog štaba “Rudar Prijedora” Zlatko Jelisavac je u 78. minutu uveo juniora Davida Kuridžu kome je ovo bio drugi prvenstveni meč u seniorskom timu.
Kolo prije kraja ove polusezone na tabeli je vodeći “Borac” iz Banjaluke sa 34 boda i gol razlikom 25:5.
Drugoplasirani “Rudar Prijedor”, nakon devet pobjeda, četiri remija i dva poraza, gol razlikom 33:17, uknjižio je 31 bod.
U 16. kolu “Rudar Prijedor” je gost “Drine” u Zvorniku a lider “Borac” dočekuje trećeplasirano “Podrinje.
Stadion Gradski u Prijedoru. Gledalaca:200. Sudija: Stojan Vukota (Gradiška). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Slaven Tatić (Srbac).
Strijelci: 1:0 Šakić (9), 1:1 Đoković (39), 2:1 Jaćimović(43), 3:1-Lolić (45), 4:1 Vojinović (79).
Žuti kartoni: Burazor i Gavranović (Rudar-P.) Blagojević, Đoković i Jovanović (Sutjeska). Konačan rezultat: Rudar Prijedor-Sutjeska 4:1 (3:1).

“Rudar Prijedor” je nastupio je u sastavu: Inđić, Davidović, No. Petrović, Burazor, Lolić ,Šakić (od 77. min. Kuridža), Rokvić (od 65. min. Gavranović), Vojinović, Milinković, Jaćimović (od 82. min. Mrkić ) i Marić.

SUTJESKA: Ni.Petrović, Drakul, Filipović, Đokovi, Perišić (od 59. minuta Božović), Mojović, Ivanović, Mrgud, Jovanović, Danilović i Blagijević. Trener: Srđan Bajić.

više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE!