Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

“RUDARI” NAPOKON OSJETILI SLAST POBJEDE

Fudbaleri „Rudar-Prijedora”, u četvrtom  test-meču, danas  su gostovali  u Velikoj Gorici (Hrvatska) i rezultatom 2:1 pobjedili HNK „Gorica“. Nakon predhodna dva poraza i remija, u test utakmicama, to je prvo slavlje Prijedorčana tokom zimskih priprema.

Prvih 45 minuta završeno je bez golova a u nastavku  Prijedorčani su “dodali gas” i u 53. minutu golom Draška Lolića došli u vođstvo.

Pet minuta kasnije domaći fudbaleri su izveli slobodan udaraci a golman “Rudar-Prijedora” Nemanja Petrović nije se najbolje snašao tako da je “Gorica” uspjela izjednačiti.

Konačan rezultat postavio je “rezervista” Srđan Malinović, bivši vezni igrač “Krupe” koji je pojačao “rudare” na poziciji Bojana Burazora, koji je pojačao  banjalučki “Borac”.

HNK “GORICA” – “RUDAR-PRIJEDOR”   1:2 (0:0)

HNK “GORICA” VELIKA GORICA: Kamenjašević, Radoš, Babok, Raić, Matić, Despot, Tadić, Šoštarec, Lučić, Krtečanec, Roginic. Igrali su još : Zekić, Vrban, Šegota, Smilković, Grgić, Berger, Banović i Zubak. Trener: Perica Vidra

FK “RUDAR-PRIJEDOR”: Inđić, Davidović, Marić, Vojnović, Harambašić, Popović, Lolić, Gavranović, Šakić, Ćatić Rokvić.

Igrali su još: Ne. Petrović, Panić, Kovljen, Miličević, Kuridža, Paunović, Malinović. Trener : Zlatko Jelisavac.

Vicešampionski tim produžene polusezone šampionata Republike Srpske “Rudar Prijedor” je u ranija tri test-meča,  remi ostvario protiv lidera drugoligaškog Zapada “Željezničar Sport Tima” u Banja Luci, a  poražen je od  premijerligaša BiH “Krupe” i “BSK-a”.

Naredni test meč izabranici Zlatka Jelisavca će imati u Vrbovcu (Hrvatska), a generalku protiv “Slobode” iz Mrkonjić Grada.

Prelazni fudbalski rok traje do 17. februara i tad će biti poznat tim Prijedorčana koji će pokušati prestići “ Borca” i tako ovjeriti treći plasman u Premijer  ligu BiH.