“RUDARI” POTKRESALI KRILA “SOKOLOVIMA”

NAJNOVIJE VIJESTI

U trinaestom kolu šampionata Republike Srpske, na Gradskom stadionu u Prijedoru, megdan su podijelili dojučerašnji premijerligaši, Rudar Prijedor i Slavija iz Istočnog Sarajeva.

rudar-prijedor-slavija-3-1

Malobrojna publika nije dugo čekala na prvi pogodak. Igrao se 13. minut kada je Novica Petrović matirao gostujućeg golmana. Na odmor se otišlo pri minimalnoj prednosti domaće ekipe. U drugom poluvremenu Prijedorčani pojačavaju tempo i već u petoj minuti nastavka Ognjen Jaćimović šalje loptu iza leđa nemoćnog Trifkovića.

Gosti se nisu predavali a u igru ih je ponovo vratio Nemanja Stojanović koji se, u opštoj gužvi ispred Inđićevog gola, najbolje snašao i smanjio rezultat na 2:1. Izabranici Milorada Odovića kao da su ovim pogotkom dobili krila te su počeli intenzivnije napadati gol domaćih. Sve nade, da će doći do poravnanja i podjele bodova, srušio im je Šakić u 88. minuti kada je iskoritio dobar centaršut Gavranovića i glavom prevario golmana gostiju.

Prijedorčani su imali više prilika, postigli tri gola, primili samo jedan, i zasluženo došli do pobjede i nova tri boda koji su ih ostavili u mrtvoj trci sa banjalučkim Borcem za prvo mjesto na prvoligaškoj tabeli.

Stadion Gradski u Prijedoru. Gledalaca: 300.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Jovan Petković (Doboj) i Danijel Vidović (Srbac). Delegat: Milenko Đurić (Modriča).

Strijelci: 1:0 No. Petrović (13), 2:0 Jaćimović (50),  2:1 Stojanović (77), 3:1 Šakić (88).

Žuti kartoni: Milinković i Šakić (Rudar Prijedor), te Stojanović (Slavija).

Konačan rezultat: Rudar Priejdor : Slavija 3:1 (1:0).

RUDAR PRIJEDOR.:Inđić, No.Petrovi, Burazor, Rokvić (od 67. min. Šakić),Vojinović, Milinković, Jaćimović, Gavranović (89. min. Paunović), Sl.Kovljen (od 75. min. Lolić), Miličević, Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

SLAVIJA.Trifković, Radosavljević (od 61. min. Čvoro), Đorđević, Mi.Marković (od 15. min. Taušan),Bjeloš, Zečević, Ma.Marković, Stojanović, Hasković (od 34. min. Popovac) Lemez, Bošković. Trener: Milomir Odović.

Više fotografija sa ove utakmice možete pogledati OVDJE!

tekst i foto: Dragan Stojnić Giga