Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

Rudari sa igračem manje iskopali bod

Derbi susret 8.kola Prve fudbalske lige Republike Srpske, izmedu bivših premijerligaša BiH “Rudar-Prijedora” i “Alfa Modriče”, završen je nerješenim rezultatom 1:1.

Gosti su imali dvije prilike za gol, a od 32. minuta i igrača više budući da je, zbog drugog žutog kartona, isključen Mujo Mujagić. Brojčanu prednost gosti su iskoristili i  bivši prvotimac Prijedorčana Neđo Šuka iskoristio je lošu reakciju odbrane Prijedorčana, u 44.minuti za vođstvo Modričana.

Izjednačenje je uslijedilo u prvom minutu sudijske nadoknade, kad je jedanaesterac za domaće realizovao Stefan Gavranović.  Nakon što bivši igrač “rudara” Neđo Šuka nije iskoristio stopostotnu šansu, prilike za gol imali su Nebojša Mrkić i kapiten Ognjen Davidović.

Sa dvije pobjede, tri remija i tri poraza ,”Rudar-Prijedor” je postigao pet, a primio sedam golova i sa devet bodova je devetoplasirani na tabeli. U prvenstvu i Kupovima Republike Srpske i BiH ovo je peti, uzastopni susret izabranika Nedžada Žerića, bez poraza. U osmini finala Kupa BiH, u srijedu 3. oktobra, “Rudar-Prijedor” je domaćin federalnom drugoliligašu “Klisu”  iz Buturović Polja kod Konjica.