4.8 C

RUKOMET: “ČELIK” U ZENICI BOLJI OD “PRIJEDORA”

Rukometaši „Čelika” u derbiju  donjeg dijela tabele 11. kola Premijer lige BiH rezultatom 32:29 pobjedili su RK „Prijedor“. Domaći tim u Zenici je bolje otvorio utakmicu i ostvario vođstvo od 4:1 u  10. minutu. Nako 13. minuta bilo je 8:4 za domaće.

prijedor_2_

Prijedorski tim je zatim “dodao gas”  i u 19. minutu ostvario  prvo vođstvo od 10:11 odnosno  11:12.  Do odlaska na odmor uslijedila je igra gol za gol pa se na odmor otišlo pri rezultatu 18:18.

prijedor_3_

Zeničani u nastavku ostvaruju seriju od četiri gola a tek u 43. minutu tim iz Prijedora postiže prvi gol.

prijedor_5_

Prednost “Čelika” od  pet golova bila je  u 46. minutu (24:19), u 56. minuti (30:25) i u 57. minutu 31:26.

prijedor_7_

U samom finišu izabranici Saše Babića su  smanjili prednost domaćina na minus dva gola za konačnih 31:29 za Čelik.

Ovo je “Čelikova” četvrta pobjeda u prvenstvu uz sedam poraza, a Prijedoru sedmi poraz, peti uzastopni.

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić 9 i Marko Pandžić 7 golova;

Najviše golova za Prijedor postigli: Mihajlo  Stošljević 7 i Jovica Radaković 6 golova;

RK “ČELIK” – RK “PRIJEDOR” 31:29

Dvorana na Bilmišću u Zenici. Gledalaca oko 200. Sudije: Žarko Hrstić – Ante Rašić (oba Ljubuški), kontrolor Samir Suljević.

Sedmerci: Čelik 3 (2), Prijedor 4 (2)

Isključenja: Čelik 8 minuta, Prijedor 6 minuta

“ČELIK”: Ćerim, Omerović, Dervenčić, Begagić, Hadžić, Babić, Sirčo (6 odbrana),  Begović 4, Ra. Božić 3,  Tufekčić (9 odbrana -2 sedmerca),   Begagić 9, Bezbradica 5, Grahovac 2, Skopljak 1,  Pandžić 7. Trener Bojan Crnomarković.

RK PRIJEDOR: Štosljević 7, Šerbula, Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin 3, Bajić 2, Janković 1, Topić, Radaković Milan, Jovanović 4, Mirković 3, Babić (13 odbrana), Savić 3, Radaković Jovica 6; (Trener Saša Babić);