Utorak, 23. Aprila 2024.
9.8 C

RUKOMET: GRUĐANKE PREJAKE ZA MLADI TIM „MIRE“

Rukometašice “Gruda Autoherc” visokim rezultatom 43:24 u Grudama su porazile “Miru” iz Prijedora. “Mirine” igračice su u srijedu u Grudama odigrale revanš utakmicu KUP-a BiH i nakon manjka od 39 golova, oprostile se od ovog takmičenja.

U meču 15. kola Premijer lige BiH, planiranom ovog vikenda u Prijedoru, “Mira” je , dogovorom klubova, bila formalni domaćin u Grudama. U susretu dva neravnopravna protivnika, od samog početka, tim „ Gruda” je krenuo silovito i ostvario prednost koja je na poluvremenu iznosila devet golova viška 22:13.

Drugo poluvrijeme Gruđanke su odigrale dosta izmjenjenim sastavom koji je obezbjedio plus 19 golova.

ŽRK „Mira” Prijedor – HŽRK “Grude” 24:43(13:22)

Dvorana Bili Brig Grude.

ŽRK “Mira”: Sanja Vukman,Azra Bašanović 5,Anja Suvajac, Milica Veselinović,Duška Tintor 5, Milica Ćorić,Dragica Gligorević,Dragana Dojčinović,Dragana Mutić 4,Darjana Vukliš, Tea Sladaković 2,Jelena Mutić 3,Milica Došen 5,Marija Gligorević. Trener: Ljubica Ivetić

HŽRK Grude: Ana Križanac, Anđela Milas, Amanda Marić 3, Nikolina Čutura 8,Chiara Rimac 2, Ana Nikić 1, Ana Vrančić 2, Gabriela Gudelj 7, Matea Bandić, Andrea Prusina 9, Martina Kraljević 6, Klara Mikulić 4, Anđela Boras, Ana Kondža 1, Martina Vukanović, Lara Šimić .Trener: Zlata Zubac.