Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

RUKOMET: “KOZARA MP” – “PRIJEDOR” 43:25 (22:12)

Rukometaši „Prijedora“ doživjeli su ubjedljiv poraz 43:25 od ekipe „Kozara Mlijekoprodukt“ na gostovanju u Kozarskoj Dubici. Prijedorčani su imali vođstvo od 2:1 u petom minutu, a nakon izjednačenja (4:4) u 9. minutu, domaćini su konce igre preuzeli u svoje ruke. Od 24. minute vođstvo “Kozare” je iznosilo plus pet golova ( 15:10), a na odmor se otišlo sa deset golova viška (22:12).

Dobru  igru domaći su nastavili nakon odmora. Za pet minuta postigli su četiri gola za rezultat 25:13, koliko je bilo u 35. minutu. U finišu meča, rukometaši “Prijedora” su za dva minuta postigli četiri gola i ublažili poraz za konačnih 43:25.

U igrački oslabljenom “Prijedoru”, Stefan Stančić je postigao 7, po 4 gola Kristijan Kecman, Viktor Šerbula i Milan Radaković te Rujević 3 gola. U listu strijelaca upisali su se i Milan Miljuš, Luka Kesar i Nemanja Vokić. Trener: Aleksandar Miljuš.

Utakmicu bivših premijerligaša BiH pratilo je više od 300 gledaoca.