Srijeda, 24. Aprila 2024.
9.8 C

RUKOMET: “MAGLAJ” SLAVIO U PRIJEDORU

Rukometaši „Prijedora“ u prvenstvu Premijer lige BiH, doživjeli su deveti uzastopni poraz.  U dvorani “Mladost” Prijedor  rezultatom 35:27 porazila ih je ekipa  “Maglaja”.  Nakon pet minuta meča bila su tri izjednačenja. Nastavak susreta pripao je gostima koji su za devet minuta drugog poluvremena postigli sedam, a Prijedorčani tek gol. U 56. minutu gostujući “Maglaj” imao je 10 golova viška.

Najefikasniji igrač susreta bio je prvotimac “Maglaja” Benjamin Čičkušić, strijelac devet golova. U timu “Prijedora” Andrej Miljuš je postigao  sedam, a Aleksandar Kaurin pet golova.  Jovica Radaković, igrač i trener RK “Prijedor” koji tim vodi nakon smjene Dragomira Šaponje, ističe da tim prate brojni pehovi. Uoči utakmice protiv “Maglaja” povrijeđeni su bekovi Darko Dragović i Dejan Šešić.

U 22. odigrana kola rukometaši “Prijedora” ostvarili su četiri pobjede i jedan remi, te 16 poraza i sa 13 bodova su 13. tim lige. U narednom 23. kolu Premijer lige BiH RK “Prijedor” je gost četvrtoplasiranog  “Zrinjskog” u Mostaru.