Petak, 29. Marta 2024.
18.8 C

RUKOMET : „PRIJEDOR“ PREPLIVAO „KRIVAJU“

Rukometaši “ Prijedora, nakon  pet uzastopnih poraza, večeras su na parketu dvorane “Mladosti” rezultatom 31:24 pobjedili ekipu “Krivaje” iz Zavidovića.

Domaći tim je dobro otvorio meč i nakon 9 minuta igre imao rezultat 5:0. Mihailo Stošljević je od  5. do 7. minuta postigao tri gola.

Gosti su se konsolidovali i od 12. do 15. minuta imali seriju od četiri gola za rezultat  5:6.

Izjednačenje  8:8 uslijedilo je u 20. minutu susreta, a na odmor se otišlo pri rezultatu 14:12 za “Prijedor”.

„Prijedor” – “Krivaja” 31:24 (14:12)

Nakon 14 minuta igre u drugom djelu susreta “Prijedor” je imao solidnu prednost od šest golova 23:17. U narednih pet minuta  domaći  tim je odigrao kolo Kozarsko i uslijedila je serija od 5  vezanih golova za vođstvo od  10 golova razlike 28: 18.

Do kraja susreta RK “Prijedor” čuvao je prednost za  trijumf od 31:24.

U timu “Prijedora” po  6 golova postigli su Milan Mirković i Nikola Jovanović.  Srđan Savić i  Mihailo Stošljević  postigli su po 5 golova, a četiri efektna gola djelo su iskusnog Jovice Radakovića.

Mirko Bajić  je postigao  tri gola,  a u listu strijelaca upisali su se Andrej Miljuš i Aleksandar Kaurin.

Bojan Babić je solidno branio i zaustavio 17 šuteva gostiju, jedan sedmerac. Još su igrali:  Milan Miljuš,  Kristijan Kecman,  Dejan Janković,  Milan Balaban, Milan Radaković te golmani Gojko Topić i Stefan Đuričić.

U sastavu “Krivaje” najefikasniji je bio Irhad Ohran, strijelac 12 golova. Muhamed Ali Omerović je imao 17 odbrana, jedan sedmerac.

Na klupi “Prijedora” debitovao je trener Dragomir Šaponja a naslijedio je Sašu  Babić koji je preuzeo funkciju trenera mlađe selekcije i Škole  rukometa.

Oko 300 ljubitelja rukometa aplauzom je nagradilo domaće rukometaše i izuzetno korektnu ekipu “Krivaje” koju vodi  poznati rukometni as eks Jugoslavije Jasmin Mrkonjić.

Rezultati 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše: „Prijedor” – “Krivaja” 31:24 (14:12), “Krajina” – “Maglaj” 24:20 (15:10), “Hercegovina” – “Zrinjski” 21:32 (7:15), “Sloga” – “Goražde” 33:31 (18:11).U subotu igraju: Derventa – Bosna (19 sati), Konjuh – Čelik (19) i Vogošća Poljine Hills – Borac M:tel (19).

U 13. kolu, poslednjem u polusezoni, “Prijedor” je gost “Goražda”.

Više fotografija sa ovog meča možete pogledati OVDJE!!!