Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

RUKOMETAŠE „PRIJEDORA” SEKUNDE DIJELILE DO POBJEDE (VIDEO)

Rukometni klub “Prijedor”, nakon sedam uzastopnih sezona u Premijer lige BiH,se takmiče u Prvoj ligi Republike Srpske. U odgođenom meču Prvog kola sinoć su izabranici Jovice Radakovića dočekali prošlosezonskog premijerligaša BiH “Hercegovinu” iz Nevesinja i doživjeli poraz od gola razlike: 29:30.

Nakon nekoliko izjednačenja Nevesinjci su od 7. minute imali rezultat 5:3, a u 18.minutu “Prijedor” je ostvario vođstvo od 9:7. Gosti su, sekund pred kraj prvog poluvremena, postigli gol, a na odmor se otišl0 pri rezultatu 14:13 za “Prijedor”.

U nastavku rukometaši “Prijedora” su zaigrali angažovanije i u 39.minuti imali tri gola viška (20:17). Gosti su u 54. minutu ostvarili vođstvo 26:25.

U finišu meča domaći nisu iskoristili sedmerac i napad za pobjedu a gosti, u 60. minutu, izjednačuju na 29:29. Deveterac na kraju meča Nevesinjci pretvaraju u gol za pobjedu od 30:29.

U timu “Prijedora” po osam golova postigli su Kristijan Kecman i Milan Radaković. Stefan Stančić je postigao četiri, a Sandro Popović tri a po dva gola Mladen Blagojević, Milan Balaban i Aljoša Cvijić.U listu strijelaca upisao se i Viktor Šerbula. Golman Stefan Đuričić je imao sedam odbrana, jedan sedmerac. Još su igrali: Milan Miljuš,Vuk Bosančić, Borislav Knežević, Damjan Radaković, Vuk Kovačević, Luka Kesar i Ognjen Rujević. Trener: Jovica Radaković. Kod gostiju, sa sedam golova, najefikasniji bio bivši igrač “Prijedora”Darko Dragović.

Tokom ove nedjelje rukometaši “Prijedora” gostovaće u Bijeljini gdje će odigrati susret odgođenog 2. kola a u subotu gost “Prijedora” je banjalučka “Mladost”.