Utorak, 23. Aprila 2024.
3.8 C

RUKOMETAŠI DERVENTE NAMUČILI PRIJEDORČANE

Susret starih sportskih rivala RK Prijedora i RK Dervente završen je podjelom bodova. U prvom poluvremenu Dervenćani su imali prednost od jednog gola a rezultat je bio 14:13, ali tu prednost nisu uspjeli da zadrže do kraja. Obe ekipe su bile blizu trijumfa jer su se smjenjivali u vođstvu od jednog do dva gola razlike. Domaći su do boda došli u poslednjim sekundama sa sedmerca. Kod domaćih poseban učinak su imali Mihailo Stošljević sa 8, Nikola Jovanović i Milan Mirković sa 6 golova, a kod gostiju su se istakli Vukašin Zekić sa 8 golova i golman Dragan Starčević sa 14 odbrana.

Sportska dvorana Mladost u Prijedoru. Gledalaca: 500. Sudije: Dejan Berjan i Igor Kurteš, oba iz Sarajeva. Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Prijedor 3/2. Derventa: 3:3. Isključenja: Prijedor 4. A Derventa 10. minuta. Konačan rezultat: RK Prijedor – RK Derventa 26:26 (13:13).

RK PRIJEDOR:Topić (8.odbrana), Stošljević 7, Lukajić. A. Miljuš 1, M. Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin 3, Bajić, Janković, M. Radaković, Jovanović 6, Mirković 6, Babić (5.odbrana) Savić 1 i J. Radaković 2. Trener: Saša Babić.

RK DERVENTA: Starčević 14. odbrana-1. sedmerac) Zemunović 2, Sibinčić 1, Šijaković 5, Lukić 1, Lazić, Stojić, Stanković 3, Ivanković 2, Nožica, Pejić, Bižić 3, Zekić 8, Živanić 1 i Mijatović. Trener: Zoran Dokić.

tekst i foto: D.Stojnić