Petak, 19. Aprila 2024.
3.8 C

Rukometaši “Drine” u Zvorniku bolji od ORK“Prijedor”

Rukometaši  „Drine” u Zvorniku su rezultatom  39:27 porazili ekipu “Prijedora” i proslavili titulu  jesenjeg prvaka Republike Srpske. U susretu 11. kola “Drina” je imala početno vođstvo od 5:0, a gosti su prvi gol postigli tek u petom minutu susreta. Domaći su nastavili silovito i do kraja prvog poluvremena postigli 20, a primili 9 golova.

U drugom poluvremenu Zvorničani su povećavali  vođstvo koje je u 35. minutu iznosilo 12 golova- 24:12.

U pobjedničkom timu bilježimo 20 odbrana  golmana Govedarice i Jankovića, a istakli su se Stefan Mijatović  sa 9, te Petrović i Marković po 7 golova.  U timu “Prijedora” bolji od ostalih bili su Viktor Šerbula i Kristijan Kecman. Golman Stefan Đuričić je imao 15 odbrana.

U 11. kola Omladinski rukometni klub “Prijedor” ostvario je po četiri pobjede i poraza te tri remija. Postigli su 308  a primili 334 gola i sa 15 bodova sa ekipom “Kotor Varoš”dijele  šesto mjesto.

Tim će na okupu  ostati do Nove godine a nakon kraće pauze nastaviti radom.