9.8 C

Rukometaši ”Prijedora ”deklasirali Brčake

Omladinski rukometni klub “Prijedor, u Prvoj ligi Republike Srpske, niže domaće pobjede. U 10. kolu visokim rezultatom 34:18 porazili su ekipu „Jedinstvo 2015“ iz Brčkog. Nakon vođstva gostiju od 2:0 od treće minute Prijedorčani  su uzeli konce igre u svoje ruke i nakon 14 minuta igre imali rezultat 8:4. Serijom od tri gola u 18 minutu Brčaci su došli na gol razlike (7:8). U nastavku domaći tim je dodao gas i na poluvremenu su imali rezultat od sedam golova viška 18:11.

U posljednjih deset minuta susreta igrala se viktorija pred golom gostiju. „Prijedor je postigao  sedam a gosti gol za konačni rezultat 34-18.

U pobijedničkom timu najefikasniji, sa 14 postignutih golova, bio je Sandro Popović. Kristijan Kecman je imao učinak od devet golova a Milan Radaković četiri. Po dva gola postigli su  Viktor Šerbula i Aljoša Cvijić. U listu strijelaca upisali su se Mladen Blagojević i Nikola Ivanović koji je, zbog povrede, ranije napustio igru. Nakon ukazane ljekarske pomoći uspješno se oporavlja i uskoro će u tim.

Rukometno veče bilo je u znaku izvanrednih 26 odbrana golmana „Prijedora“ Bojana Babića. U narednom kolu izabranici trenera Jovice Radakovića gostuju u Kotor Varošu.

U 10 kola rukometaši „Prijedora“ su ostvarili četiri pobjede i po tri remija i poraza. Sa gol razlikom 281:295 i 15 bodova zauzimaju šesto mjesto. U narednom kolu izabranici trenera Jovice Radakovića gostuju kod lidera lige „Drine“ u Zvorniku koja je uknjižila 25 bodova.