Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

RUKOMETAŠI “PRIJEDORA” PORAŽENI OD “KONJUHA”

Rukometaši „Konjuha” u  susretu 17. kola Premijer lige BiH, visokim rezultatom 39:24 u Živinicama pobijedili su Rukometni klub “Prijedor”. Favorizovani tim „Konjuha” na poluvremenu je  imao devet golova viška (20:11). Stečenu prednost održavali su sve do kraja meča i došli do poprilično lake pobjede nad gostima.

Najefikasniji u ovom susretu bio je Valentino Vilušić pojačanje “Prijedora”, koji je  postigao devet golova, zatim Darko Todorović i  Darko Dragović, koji u ovoj polusezoni igraju za prijedorski tim, postigli su po četiri gola kao i iskusni Nikola Jovanović. Povratnik u tim Prijedorčana Dean Šešić je postigao tri gola.

U pobjedničkom timu istakli su se Armin Aljagić i Sulejman Pejkušić   sa po osam golova. Ovo je, podsjetimo, četvrti u nizu poraz Prijedorčana u nastavku Premijer lige BiH. Bodovi su izgubljeni na gostovanjima kod “Bosne” u Sarajevu, “Dervente” i “Konjuha”, te na domaćem terenu protiv “Sloge” Doboj. U narednom kolu 12. plasirani “Prijedor” je slobodan, a zatim slijedi gostovanje kod “Krajine” u Cazinu, 13. tima Lige.