4.8 C

Rukometašice „Mire” sa 35:31 pobjedile “Katarinu”

Na krilima domaće pobjede od 37:31 nad “Ilidžom”, “Mirine” djevojke su gostovale u Mostaru i rezultatom 35:31 pobjedile ekipu “Katarine”.

U susretu dva neravnopravna protivnika Prijedorčanke su imale konstantno vođstvo, a  na poluvremenu prednost “Mire” iznosila je sedam golova (18:11).

U nastavku Prijedorčanke su zaigrale angažovanije i povećavale prednost koja je iznosila i po 12 golova. U posljednjih 10 minuta trener Darko Gligorević dao je priliku djevojčicama sa klupe pa su Mostarke ublažile poraz. U pobjedničkom timu “Mire” Azra Bašanović je postigla 14, Jelena Mutić osam, a najbolji igrač gošći Duška Tintor sedam golova.

Po dva gola postigle su Branka Majstorović, Sanja Vukman, a u listu strijelaca su se upisale Milica Bilbija i Draganu Mutić. Bogdana Sekulić je  imala 10 a Marija Gligorević pet odbrana. Još su igrale: Tea Sladakovi,  Anja Suvajac, Neira Karagić, Dragica Gligorević i Tijana Krecelj. Sa 12 bodova  “Mira” je  na trećem mjestu tabele, a sa istim brojem bodova je i drugoplasirani “Izviđač”. U narednom kolu gost “Mire” je šestoplasirana ekipa “Hadžići Dido Group”.