Utorak, 23. Aprila 2024.
5.8 C

Rukometašice „Mire“ u četvrtfinalu Kupa BiH

Rukometašice „Mire“ Prijedor sinoć su u Prijedoru igrale revanš-utakmicu osmine finala Kupa BiH protiv „Sloge“ Doboj. Nakon što su u Doboju slavile rezultatom 41:35, u Prijedoru je bilo 42:31 za „Miru“. Nakon početnog vođstva gošći od 2:0 iz drugog minuta, Prijedorčanke su dodale gas i u 17. minutu imale rezultat 16:4. Na odmor se otišlo pri rezultatu 30:9. U drugom poluvremenu trener „Mire“ Darko Gligorević dao je priliku djevojkama sa klupe, pa su gošće ublažile poraz. U pobjedničkoj ekipi Azra Bašanović postigla je 8, a po 6 golova Dragica Gligorević i Milica Bilbija. Dragana Mutić je postigla 5, Tea Sladaković i Branka Majstorović po 4, Duška Tintor 3, Anja Suvajac 2 i Neira Karagić gol. Bogdana Sekulić je imala 11, a Marija Gligorević 6 odbrana. „Mira“ se plasirala u četvrtfinale ovog takmičenja, a cilj je finalni turnir. „Mirine“ rukometašice okreću se nastavku Premijer lige BiH. Nakon gostujućeg poraza 40:30 kod „Izviđača” u Ljubuškom, čeka ih derbi protiv lidera šampionata u “Grudama”, najbolje BH ekipe, ističe Darko Gligorević, trener “Mire”.

Sa šest pobjeda i tri poraza, gol razlikom 307:268, te 18 bodova „Mira“ je četvrti tim Lige.