11.8 C

„SOKOLOVI” SA LIDERSKE POZICIJE SKINULI  “RUDAR-PRIJEDOR” (FOTO)

Fudbaleri “Rudar Prijedora” umjesto tri nova boda, na domaćem terenu, osvojili su tek bod i izgubili lidersku poziciju šampionata Republike Srpske. Protiv tradicionalno neugodnog protivnika, “Slavije” iz Istočnog Sarajeva, u 6. kolu, odigrali su nerješeno 1:1.

U trećem minutu u šesnaestercu “Slavije” lopta je “šetala” i došla do Ervina Ćatića a ovaj postiže vodeći gol za “rudare”. Nastavak igre nije donio zanimljiv fudbal, a u  38. minutu, na odbijenu loptu iz domaćeg šesnaesterca, najbolje je reagovao Ljubiša Berjan i sa 20-ak metara pogodio mrežu nespretnog golmana  Nemanje Petrovića  za izjednačenje 1:1.

U poslednjim sekundama prvog poluvremena gostujući igrač Marko Milinković je šutirao a golman Petrović uspijeva izboksovati loptu i spriječiti vođstvo gostiju.

U nastavku igralo se između dva šesnaesterca a  gosti su bili nešto opasniji. U 53. minutu, zbog povrede, nakon požrtvovane intervencije, prinudno je zamjenjen  Nemanja Pekija.

U 81. minutu, s lijeve strane, šutirao je Ervin Ćatić  a lopta je u kaznenom prostoru pogodila u ruku rezervistu  Soichiro Tanaku. Sudija Jocić je pokazao na bijelu tačku.

Malerozni Draško Lolić nije realizovao jedanaesterac a odbijena lopta od golmana Buturovića došla je do Ćatića koji, iz golmanskom prostora, maši okvir gola.

“FK “RUDAR-PRIJEDOR” – FK “SLAVIJA”  1:1  (1:1)

Gradski stadion u Prijedoru. gledalaca : 200. Sudija:  Milan Docić (Banja Luka).

Strijelci: 1:0 Ervin Ćatić u 3. minutu, 1:1 Ljubiša Berjan u 38. minutu.

FK “RUDAR-PRIJEDOR”: Ne.Petrović, Ćatić, Lolić, Šakić ( od 58. Gavranović), Vojinović, Pekija od 53. Vejnović, Pecelj, Jaćimović, Jandrić (od 75. Al. Popović, Marić, Davidović. Rezerve: Jakupović, Rokvić i Šarac. Trener: Zlatko Jelisavac

FK “SLAVIJA”:Buturović, Cicović, Milenković ( od 82.Babić), Stojanović (od 64. Hasković), Berjan (od 59. Tanaka), Marković, Prutina, Antić,Govedarica, Popović i Veljović. Rezerve: Popovac, Nedžibović i Janković. Trener: Dragan Radović

Sa 4 pobjede i 2 remija, iz šest kola, fudbaleri “Rudar Prijedora” su uknjižili 14 bodova i trenutno su na drugom mjestu. Sa bodom više lider je “Zvijezda 09”.