4.8 C

SUPERIORAN FINIŠ RK „PRIJEDOR“ (VIDEO)

Rukometaši  „Prijedora“, nakon  domaće pobjede od 36:27  nad  ekipom  „Teslića“, u  10.  Kolu Prve lige Republike Srpske  rezultatom 30:28 pobjedili su „Mladost“ iz Banja Luke. Gosti su do 14. minuta imali rezultat 10:7, a  serijom od četiri gola Prijedorčani dolaze do rezultata 14:11.

U finišu poluvremena  gosti  uspjevaju postići tri gola i smanjuju rezultat na 15:16.  U nastavku iskusniji tim „Mladosti“ imao je više od igre. Krajiški derbi je odlučen je  u posljednja tri minuta kad su domaći postigli tri gola za konačan rezultat 30:28. Trener RK „Prijedor“ Jovica Radaković, istakao je da je ovo najbolja utakmica mladog tima „Prijedora“.

U presudnim momentima odbranama se istako Gojko Topić, a Mladen Blagojević je postigao 10, Milan Balaban osam i Kristijan Kecman šest golova. U listu strijelaca upisali su se Viktor Šerbula i Nemanja Vokić. Još su igrali: Ognjen Rujević, Damjan Radaković, Milan Miljuš i Borislav Knežević.

Rukometni klub „Prijedor“ je uknjižio devet bodova, a skok na tabeli očekuje nakon gostovanja u Brčkom.