13.8 C

„Sutjeska” u Foči sa 73:57 pobijedila košarkaše “Prijedora”

Košarkaši  „Sutjeske” u Foči su savladali  ekipu “Prijedora”. U susretu 8. kolu Prve lige Republike Srpske prva četvrtina je okončana rezultatom 17:17. Izjednačena borba vodila se do polovine druge četvrtine a Fočaci  preuzimaju kontrolu i taj dio igre riješavaju   rezultatom 18:9. Na odmor se otišlo pri rezultatu 35:26 za Fočake. U nastavku viđena je ravnopravna borba obe ekipe a za nijansu su bili bolji domaćini koji su treću i četvrtu četvrtinu dobili rezultatom 19:16 odnosno  19:15.

Meč su odlučili košarkaši sa  klupe za rezerve: “Sutjeskini ” su postigli 24 a Prijedorčani osam koševa.

Fočake je do pobjede predvodio Nemanja Sladoje, koji je ostvario dabl-dabl učinak: 17 poena, 13 skokova, uz četiri asistencije i tri takozvane “banane”.

U ekipi “Prijedora”  najbolji je bio Žarko Rajković sa 18 koševa. Aleksandar Ivetić je postigao 14, Ninoslav Milošević 12, kapiten Srđan Stakić 6, Ognjen Bilanović 4, Ognjen Kragulj 2 koša, a Vanja Samardžić koš. Još su igrali: Marko Modrić, Dejan Kelečević i Bojan Majkić. Košarkaši “Prijedora” sa dvije pobjede i  susret manje, su jedanaesti tim lige. U narednom kolu domaćin su banjalučkom “Borcu” koji  trenutno sa  Sokocem drži vrh tabele.

Trener Danilo Palalić i njegov pomoćnik Mladenko Pećanac  pripremaju  ekipu kako bi, u krajiškom derbiju, pokušali ostvariti treću pobijedu.