Petak, 29. Marta 2024.
7.8 C

ŽRK „MIRA“: POBJEDA U LJUBUŠKOM

Poslije nastupa u evropskom Čelendž kupu u Holandiji, rukometašice prijedorske „Mire“ u derbiju Devetog kola Premijer lige BiH u Ljubuškom, rezultatom 32:21, savladale su kipu „Izviđač Central osiguranja”.

Prijedorčanke su na poluvremenu imale rezultat 15:11. I u nastavku su odigrale efikasno, a devet djevojaka upisalo se u listu strijelaca. Po šest golova postigle su Dunja Kunovac i omladinska reprezentativka Duška Tintor. Nevena Lukač postigla je pet, a po četiri gola Azra Bašanović i Šejla Kararić. Po dva gola postigle su Jelena i Dragana Mutić, te Dragana Dojčinović, a u listu strijelaca upisala se i  Andrijana Damjanović. Darjana Vukliš imala je 14, a Marija Gligorević četiri odbrane. Vrijedno pomena je i 14 pogodaka Matee Nosić.

Rukometašice “Mire” zauzimaju drugo mjesto sa 21 bodom iza lidera Lige, tima „Grude Autoherc“. Sutra, u 17.30 časova, “Mira” je domaćin „Katarini“ iz Mostara.