13.8 C

ŽRK „MIRA“: Ubjedljivo protiv „Katarine“

Rukometašice prijedorske „Mire“ ubjedljivo su savladale „Katarinu“ rezultatom 37:29. Uprkos nešto „sporijem“ početku, Prijedorčanke su polovinom prvog poluvremena ušle u pobjednički ritam i na odmor otišle sa rezultatom 19:13. Ni u nastavku nije bilo dileme ko će biti pobjednik, a prednost je rasla do konačnih 37:29.

Za najbolju rukometašicu u redovima „Mire“ proglašena je Duška Tintor, koja je rekla da je pred njima serija utakmica sa jakim protivnicima. – Već u narednom kolu idemo u goste „Hadžićima“, a potom su utakmice sa „Jedinstvom“ iz Tuzle, „Grudama“ i „Izviđačem“. Već odlazak u Hadžiće će biti teško gostovanje, ali mi ćemo se pripremiti najbolje što možemo i nadamo se pobjedi – rekla je Tintorova.

Pored nje, u meču sa „Katarinom“ odlična je bila Bogdana Sekulić, koja je sjajnim odbranama doprinjela velikoj gol razlici.  ŽRK „Mira“ nakon 16. kola sa 33 osvojena boda zauzima treće mjesto u Premijer ligi BiH.