4.8 C

POBJEDA “RUDAR PRIJEDORA” U DERBIJU KOLA

U derbiju poslednjeg kola, prvog dijela Prve lige RS, Rudar Prijedor je u veoma kvalitetnoj i dinamičnoj utakmici savladao vrlo dobru ekipu Podrinja iz Janje sa 2:0. Oba gola je postigao mladi Ervin Ćatić i tako svom klubu donio šestu po redu prvenstvenu pobjedu. Ćatić je prvi pogodak  postigao u 22. minutu te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0 za “rudare”.

rudar-podrinje-2-0

U nastavku igre publika nije dugo čekala na novi pogodak.  U petom minutu drugog poluvremena ponovo pogađa Ćatić za 2:0 kako je glasio i konačan rezultat. Domaćini su mogli do ubjedljivije pobjede da su svoje prilike iskoristili Draško Lolić, Ognjen Jaćimović i Bojan Burazor, a gosti su mogli ublažiti poraz  da su Dejan Vučić i Filip Vujić imali više sreće. Ovom pobjedom Rudar Prijedor  je nastavio da prati lidera banjalučki Borac učvrstivši se na drugoj poziciji.

RUDAR PRIJEDOR: Inđić, Davidović, No. Petrović, Burazor, Lolić, (od 88. min.Majdanac ), Rokvić (od 65. min. Šakić ), Vojinović, Ćatić (od 77. min. Miličević),Milinković, Jaćimović i Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

PODRINJE: Bodiroga, Filipović, Jusufović, Aresenović, Đokić (od 70. min. Dupor ), Vujić, Pavić, Vučić ( od 77. min. Karasalihović), Krajišnik, Sajtanović ( od 46. min. Matić) i Marković. Trener: Senad Hadžić.

stadion Gradski. Gledalaca: 500.

sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). pomoćnici: Danijel Vidović (Srbac) i Božidar Rustić (Gradiška). Delegat:Vlado Marković (Doboj).

strijelci: 1:0 – Ćatić (22). 2:0 – Ćatić (50).

žuti kartoni: Davidović, Rokvić  i Vojinović (Rudar), Arsenović i Krajišnik (Podrinje).

crveno karton: Zlatko Jelisavac (trener  Rudar Prijedora  u 61. min).

igrač utakmice: Ervin Ćatić (Rudar-Prijedor)

više fotografija sa ovog susreta možete pogledati OVDJE.

pripremio: Dragan Stojnić Giga