Utorak, 23. Aprila 2024.
12.8 C

36 KOŠEVA SRĐANA STAKIĆA „KUMOVALO“ PORAZU „SOKOCA“

Košarkaši “Prijedora” na domaćem terenu, rezultatom 74:66 večeras su porazili  KK “Sokolac” koji dijeli prvo mjesto. U jednom od najinteresantnijih susreta   16. kola Prve lige Republike Srpske dominantna figura bio je  “osmica” Prijedora Srđan Stakić koji je za 21 minut i tri sekunde igre postigao 36 koševa. U 12 pokušaja  osam puta je pogodio “trice”. Stakić, zbog povrede, nije igrao minula tri  susreta i na najbolji način se vratio u  tim “Prijedora” koji  igra bez sedmorice ponajboljih.

Gosti su  dobro otvorili meč i prvih deset minuta riješili u svoju korist rezultatom 18:15. Domaći su u nastavku zaigrali  angažovanije i drugu četvrtinu dobili rezultatom 24:17 pa se na odmor otišlo pri rezultatu 39:35 za Prijedorčane.

Solidni gosti se nisu predavali i treću četvrtinu dobili su rezultatom 17:12 te su u poslednjih deset minuta meča ušli sa košem viška. Uz pomoć oko 200 navijača  (procjena delegate) Prijedorčani su odlično odigrali poslednjih deset minuta sureta za konačan trijumf od 8 koševa razlike (74:68).

U meču sa 13 “trica” domaćeg tima, prema riječima trenera “Prijedora” Danila Palalića, komplet tim odigrao je iznad mogućnosti. Uz 36 koševa fenomenalnog Stakića  standardan učinak od 21. koša imao je Nemanja Bilanović, a  uz sedam koševa Nemanja Tomić je imao šest skokova. Nova pojačanja “Prijedora” Bojan Savić i Marko Blaz postigli su po 3 koša, a  sa po dva koša doprinos pobjedi dali su Igor Damjanović i Ognjen Bilanović.

Neven Vuković za 13,54 minuta igre nije postigao koš kao i Marko Damjanović koji je u igri proveo 42 sekunda.

Zanimljivo da je u ovom meču klupa “Prijedora” postigla čak 41, a gostujuća 11 koševa.

Kod gostiju najefikasniji sa 19 koševa bio je Nemanja Okiljević. Igor Đerić je imao 11 pokušaja  i toliko promašaja za tri pogotka.