9.8 C

ČETIRI GOLA PRIJEDORČANA ZA POBJEDU

„Rudar Prijedor“ ubjedljivo je savladao „Podrinje“, rezultatom 4:2 u devetom kolu Lige za prvaka Prve lige Republike Srpske. Prvi pogodak za „Rudar“ postigao je Lolić u 37. minuti, i rezultatom 1:0 se otišlo na poluvrijeme. No, domaćin je pokazao da nije rad da gubi na svom terenu i izjednačenje donosi  Došlo u 48. minuti. Ipak,  da će utakmica pripasti prijedorskoj ekipi  potvrdio je Lolić, postigavši drugi gol u 66. minuti, a na 3:1 povisio je Ćatić u 83. minuti susreta.

Ekipa iz Janje  ubrzo je smanjila razliku na 3:2, ali utakmica je zaključena rezultatom 4:2, kada je u sudijskoj nadoknadi sudija Mejkaić dosudio jedanaesterac, koji je realizovao igrač  „Rudara“, Ognjen Jaćimović.  „Rudari“ su ovom pobjedom malo popravili rezultatski bilans, ali ostaju na četvrtoj poziciji u Ligi za prvaka. U posljednjem kolu prijedorska ekipa je trebala da dočeka „Borac“ iz Banja Luke, ali je dogovoreno, između dvije ekipe, da se ovaj meč odigra u Banjaluci.