4.8 C

CVIJIĆU ZLATO NA PRVENSTVU SRPSKE

Protekle subote održano je Pojedinačno prvenstvo Republike Srpske u atletici za mlađe pionire i starije juniore. Tamo su nastupili i članovi Atletskog kluba “Prijedor”.

Najbolji rezultat za “Prijedor” ostvario je Mirko Cvijić, koji je bio zlatni u trci na 1.500 m. Za Cvijića je ovo bilo dvostruko slavlje, jer je oborio i lični rekord u ovoj disciplini, istrčavši trku za 4 minute i 8 sekundi. Anastasija Udovičić je na 400 m osvojila drugo mjesto, takođe ostvarivši novi lični rekord. S tim da treba uzeti u obzir da je Udovičićeva trčala sa djevojkama koje su četiri godine starije od nje.

Što se tiče ostalih atletičara “Prijedora”, Sara Dešić je zauzela peto mjesto na 600 m, Mila Rajlić je na 60 m bila petnaesta, a Lara Dešić 25. Milica Došen zauzela je peto mjesto na 400 m, dok je Nevena Ševa bila sedma na 600 m.