Utorak, 23. Aprila 2024.
9.8 C

DERBI “FSA PRIJEDOR” – “BRDO” U ZNAKU GOLMANA VIDOVIĆA I NOVAKOVIĆA (FOTO)

Gradski derbi 9. kola Regionalne fudbalske lige Republike Srpske, grupa  Zapad, između “Fudbalske sportske asocijacije Prijedor” i “Brda” iz Hambarina, završen je rezultatom 0:0.

Oba tima imala su svoje brojne prilike, ali su se istakli domaći golman Milomir Novaković i gostujući  Jadranko Vidović. Stotinjak navijača iz Hambarina radovalo se kad je, nakon nekoliko minuta susreta, na  centaršut Harisa Harambašića, mrežu domaćih pogodio Željko Stegić, ali je gol poništen zbog ofsajda. Najzrelija prilika za “FSA Prijedor” bila je u 38. minutu kad je šutirao Predrag Lajić, a golman Vidović izvanredno intervenisao.

Dva minuta kasnije korner je izveo Bojan Kabić, a šut Marka Đenadije, ispod same prečke, izboksovao je Vidović. Prilike da postignu golove imali su igrači “Brda” Neno Grahovac (u dva navrata), Dejan Tica, a zatim i Armin Mešić. Šut iz slobodnog udarca Željka Stegića nogom je zaustavio golman Novaković.

“FSA PRIJEDOR”  – OFK “BRDO”  0:0(0:0)

Stadion: „Poljana“ kraj Bereka. Gledalaca: 150. Žuti kartoni: Bujić, Golić, Lajić, Drinić, Kabić, Runić (FSA Prijedor), Miljević, Tica (OFK Brdo)              FSA PRIJEDOR: Novaković, Drinić, Bujić (od 57. Mršić), Lajić, Runić, Đenadija (od 80. Škrbić), Bo.Mikić, Rudak, Kabić, Golić (od 66. Kobas), Čulić. Rezerve: Komnenović, Marin i Galonja. Trener: Nenad Bašić.

OFK “BRDO”: Ja.Vidović, Stegić, Harambašić, Karupović, Zdjelar, Miljević (od 75. Borovac), Mešić, Deumić, Tica (od 75. Ri.Musić), Grahovac, Islamovski (od 46. Že.Vidović).Rezerve: Pađen, Kljajić, Borovac,Kobas i Čaušević. Trener: Mirza Alkić. Igrač utakmice: Jadranko Vidović.

OFK “Brdo”  igra sve bolje i u posljednjih šest utakmica ostvarili su dvije pobjede i četiri remija te zauzimaju 10. mjesto. U nedjelju, 15. oktobra, na stadionu “Vedro Polje”, dočekuje “fenjeraša” “Kladare”. Susret počinje u 15.00 časova. Fudbalska sportska asocijacija ima velike šanse da osvoji bodove kod banjalučkog “Naprijeda” i sa sedme pozicije načini skok na tabeli lige kao najbolje plasirani tim iz Prijedora.