U Moto klubu “Otpisani” odlučili su da i ove godine organizuju vaskršnju tucijadu za štićenike Doma za lica sa invalidietom. Štićenici su se obradovali, kako kažu, svojim drugarima, a i TV ekipama koje su ih snimale. “Mnogo znači što ste došli jer bez vas ne bi ni bilo ovoga. Meni je drago što ste vi ovdje, a i što su naši radnici ovdje i direktor”, kaže štićenik Petar Akrap.
U Moto klubu “Otpisani” ističu da im je najveća vaskršnja nagrada bio aplauz štićenika Doma kada su dolazili. “Ovo je već drugi put da u toku našeg postojanja dolazimo u Dom da podijelimo jaja i da napravimo turnir sa štićenicima. Vaskrs je najradosniji pravoslavni praznik, a da bi doprinijeli toj radosti mi smo se odlučili da posjetimo Dom u Čirkin Polju i da organizujemo jednu malu tucijadu sa štićenicima. Njihovi predstavnici su pobijedili i lijepo je bilo gledati tu radost”, istakao je Slavko Vrućinić, predsjednik Kluba.
Na veliki hrišćanski praznik uz štićenike su bili i radnici Doma za lica sa invaliditetom. I oni su zahvalni bajkerima na posjeti i poklonima. “Ovom prilikom moram da se zahvalim našim prijateljima iz Moto kluba “Otpisani” koji su izdvojii svoje vrijeme da dođu da zajedno sa nama proslave naš najveći hrišćanski praznik Vaskrs, da daruju svoje vrijeme, da daruju svoju dobrotu i pažnju i da štićenici vide da nisu sami, da pored naših radnika koji svakodnevno brinu o njima, i ljudi iz lokalne zajednice takođe misle na njih”, rekao je Nioola Vujasinović, direktor Doma.
Pored vaskršnjih jaja i paretaka, bajkeri su štićenicima Doma za lica sa invaliditetom poklonili i majice sa natpisom Kluba.


Zoran Sovilj

DODIK: REZOLUCIJA POKUŠAJ NJEMAČKE DA OPERE SVOJU ISTORIJU

 Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je rezolucija o Srebrenici pokušaj NJemačke da opere svoju strašnu istoriju o nekoliko genocida u Evropi, uključujući i onaj nad Srbima, te istakao da se, na osnovu današnjeg glasanja u Generlanoj skupštini, može ocijeniti da je ovaj dokument propao, barem prema zapadnim demokratskim prinicipima.
“Nas uče upravo ti sa Zapada da je demokratska većina natpolovična od ukupnog broja. Gdje vam je natpolovična većina od ukupnog broja? Je li imate to? Nemate. Što lažete?”, upitao je Dodik i dodao da je glasanje lažno kao i priča o genocidu u Srebrenici.

Dodik je naglasio da se u Generalnoj skupštini UN pokazalo da je naspram 84 zemlje koje su bile za rezoluciju, a blizu 110 onih koje su protiv, uzdržane ili nisu glasale.

Ocijenivši da će Amerika reći da je ovo dovoljno da rezolucija prođe, Dodik je upitao po kom to principu?

“Bez obzira šta će sad reći, a reći će što govore uvijek, kao što su rekli na sjeveru Kosova kada izađe tri odsto stanovništva da su dobri izbori. To kaže Zapad. A običan demokratski broj kaže da im je propala rezolucija i da ovo nije podržala organizacija koja se zove UN”, naglasio je predsjednik Republike Srpske.

On je ukazao da je rezolucija o Srebrenici pokušaj NJemačke da opere svoju strašnu istoriju o nekoliko genocida u Evropi, uključujući i nad Srbima, kao u Africi, gdje su u Namibiji ubili 98 odsto stanovništva.

“Htjeli da dokažu da nisu zlotvori, već da su neki drugi”, konstatovao je Dodik.

Kada je riječ o glasanju u Generalnoj skupštini UN, Dodik je napomenuo da oni koji podržavaju dokument nemaju većinu, bar što se tiče demokratskog svijeta.

“Oni nemaju većinu, ona je apsolutno nedostatna i to je propala stvar. Ne bih se ponosio da sam na njihovom mjestu. Izgubiti u Generalnoj skupštini UN nešto što ste nekoliko mjeseci pripremali da bi diskvalifikovali Srbi u cjelini, poraz je za njih”, poručio je Dodik.

Navodeći da je Vlada Republike Srpske pokrenula pitanje mirnog razdruživanja, Dodik je ponovio da, nakon ovakvog pokušaja nametanja istorijske i moralne diskvalifikacije, Srpska nema razloga da ostane sa zagovaračima rezulucije u bilo kakvoj zajednici.

“Najbolje da smo dobre komšije”, konstatovao je Dodik.

On je rekao da i novoizgrađeno pozorište u Istočnom Sarajevu, koje je danas obišao, predstavlja jedan od dokaza suverenosti i sposobnosti, želje i volje Republike Srpske i srpskog naroda da se distancira, i to upravo na mjestu je linija razgraničenja između entieta.

SRNA

Exit mobile version