DRAŠKO LOLIĆ VODEĆI GOLGETER ŠAMPIONATA SRPSKE (VIDEO)

Fudbaleri “Rudar Prijedora”, nastavili su pobjednički domaći niz. Nakon što su sa 5:0 savladali “Zvijezdu 09” i “Kozaru” iz Gradiške (2:0)  visokim rezultatom 5:1 deklasirali su “Slogu” iz Doboja.

Golovi su padali kao na traci.  Mrežu gostiju u 13. minutu načeo je Draško Lolić, a vođstvo je u 34. minutu udvostručio Srđan Malinović. U 43. minutu u kaznenom prostoru domaćih Malović je igrao rukom, a dosuđeni jedanaesterac realizovao je Borislav Lukić i umanjio prednost Prijedorčana na 2:1. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Milan Šakić  je  postigao efektan gol za 3:1. Isti igrač je u 58. minutu, na asistenciju Lolića, povećao prednost Prijedorčana na  4:1.

Draško Lolić  u 78. minutu postiže pogodak za konačan rezultat 5:1 i time je, sa 13 golova, postao vodeći strijelac šampionata Republike Srpske. Po dva gola Lolić je postigao u utakmicama protiv „Zvijezde“, „Kozare“ i „Sloge“ u Prijedoru, te u remiju protiv „Slobode“ u Mrkonjić Gradu kad su domaći imali vođstvo od 1:0. Pomoćni trener  “Rudar Prijedora” Saša Keranović ističe efikasnost strijelaca i upozorava na propuste odbrane.

U narednom kolu drugoplasirani “Rudar Prijedor” gostuje kod  “Podrinja”. Nakon toga za drugoplasirani tim šampionata Srpske “Rudar Prijedor” i još pet  klubova slijedi plej-of za prvaka Republike Srpske.