Utorak, 23. Aprila 2024.
9.8 C

FK „Omarska”: Nakon 12 kola prva pobjeda u gostima

Fudbaleri „Omarske”, nakon 12. kola Druge lige RS, zabilježili su prvu pobjedu u gostima. Izabranici Milenka Vulete su  u Prnjavoru sa 2:1 savladali “Ljubić”. Pobjeda je važnija ako se zna da su sastavu nedostajala četiri standardna igrača. Strijelac vodećeg gola, u 17.minutu, za “Omarsku” bio je Branko Rosić, a na 2:0, u 31. minutu,  povisio je Anando Krecelj. U 67. minutu golman Mladen Jokić je odbranio jedanaesterac a na 2:1 smanjio je  Jagodić udarcem sa bijele tačke. Ova pobjeda “Omarske” mnogo znači u borbi za opstanak.  Raduju dobre igre mladih: Milana Delića, Duška Stojnića, Marka Jokić, Daria i Maria Radanović, te Stefana Jokića  koji je debitovao za prvi tim. Sa tri pobjede, remijem i osam poraza „Omarska“ je uknjuižila 10 bodova i na 13. je mjestu. Prilika za nove bodove je nedjeljni susret u kom, od 14 časova, “Omarska”  dočekuje “Polet” iz Broda.