Srijeda, 24. Aprila 2024.
6.8 C

FK „OMARSKA” :  NAKON ČETIRI KOLA OSVOJILI BOD

Fudbalski klub “Omarska”, jedan od najuspješnijih fudbalskih klubova prijedorske regije, nakon četiri odigrana kola Druge fudbalske lige Srpske, grupa Zapad, osvojio je bod. Nakon poraza u Laktašima i Žeravici, bez bodova su ostali na domaćem terenu u susretu protiv “Slobode” iz Novog Grada. Ovaj meč je pri rezultatu 1:0 prekinut, jer je igrač Vedran Panić, navodno, udario sudiju.  Ipak, TV snimak govori da nije bilo udaranja sudije več prigovor nakon dodijeljenog  žutog kartona.

Rezultatsko posrtanje “Omarska” je nastavila i na šokantan način ostala bez domaće pobjede protiv “Ljubića”.

U 23. minuti Anando Krecelj koristi nesmotrenost štopera gostiju i pogađa za 1:0. Na 2:0 u 60. minutu povisio je Mirko Hrvaćanin. Činilo se da će izabranici Vinka Vulete upisati tri boda i konačno obradovati navijače. Gosti  su, nakon vođstva od 2:0 “Omarske”, pokazali karakter, borbenost i izjednačili na 2:2 u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Sa bodom, nakon  četiri kola, “Omarska” se nalazi na četrnaestom mjestu. U slijedećem kolu gostuje u Srpcu.