13.8 C

FK “Omarska” sa 8:0 porazila “Polet” i „Ozren”

Fudbaleri “Omarske”, nakon 12 odigranih kola, imali su tri domaće pobjede i remi. U 13. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa Zapad, visokim rezultatom 8:0 deklasirali su gostujući “Polet 1926” iz Broda, a prvu pobjedu u gostima ostvarili pobijedivši “Ljubić” sa 2:1. U pretposlјednjem jesenjem kolu “Omarska” je sa 3:2 slavila na neugodnom gostovanju u Vranjaku i pobjegla sa dna tabele. Jesenju polusezonu “Omarska” je, ipak, završila trijumfalno i potvrdila da se vratio pobjednički duh u finišu Prvenstva. Sa 8:0, na domaćem terenu, u posljednjem jesenjem kolu, savladali su fenjeraša “Ozrena”. Ozrenci su u Omarsku doputovali sa samo 11 fudbalera, a golman Nenad Cuković igrao je na poziciji napadača, što je odbrani “Omarske” olakšalo posao. U prvom poluvremenu strijelci su bili Krecelj, Delić i Panić. Branko Rosić je u drugom poluvremenu četiri puta zatresao mrežu “Ozrena”. “Omarska” je sa četiri vezane pobjede u finišu ostvarila šest pobjeda, jedan remi i osam poraza, gol razliku 35:30 i sa 19 bodova sa dna tabele stigla na desetu poziciju Lige.

Najefikasniji strijelac “Omarske”, sa osam postignutih golova, bio je Anando Krecelj.