“Omarska” je ubjedljivom pobjedom protiv “Laktaša”, od 5:1, otvorila proljećni do sezone u Drugoj ligi Republike Srpske.

Domaća ekipa bolje je ušla u utakmicu koja je odigrana Laktašima, tako da su došli i do vodstva u 7. minuti a strijelac je bio Rogić.

Međutim, susret će se ubrzo potpuno preokrenuti. Izjednačujući pogodak u 15. minuti postiže kapiten “Omarske” Krecelj. Već u 24. minuti Darko Romanić  dovodi svoju ekipu u vodstvo od 2:1.

U drugom poluvremenu “proradio” je najbolji strijelac lige Branko Rosić. On je  mrežu “Laktaša” zatresao u 58. minuti., a svega minut kasnije ponovo je savlado golmana Tadića.

Het-trik Rosić je kompletirao u 74. minuti, stavljajući tačku na trijumf “Omarske”.

Pobjeda je ovo koja je pokazala da su zimske pripreme bile provedene na pravi način, kaže šef strčnog štaba “Omarske” Milenko Vuleta.

– Mi smo dobro radili tokom cijelih priprema. Postali smo pravi tim. I ova visoka pobjeda  rezultat je tog kvalitetnog rada, prisutnosti na treninzima, te predanosti klubu koju igrači pokazuju – kaže Vuleta.

Svaku utakmicu shvataju kao odlučujuću i ne potcjenjuju nijednog protivnika, kaže Vuleta. Dodaje da nema ni opuštanja zbog velike bodovne prednosti nad drugoplasiranom ekipom “Čelinca”, koja iznosi devet bodova.  Jer kraj sezone  je daleko, a utakmica mnogo.

Tako da se ništa ne prepušta slučaju, navodi trener “Omarske”, i dodaje da se samo ozbiljnim pristupom se može doći do krajnjeg cilja. A cilj je jasan. Plasman u Prvu ligu Republike Srpske.

U narednom kolu “Omarska” dočekuje “Polet 1926”.