4.8 C

FK “Omarska”: Vratio se pobjednički duh

Fudbaleri “Omarske”, nakon rezultatskog posta, zabilježila i treću uzastopnu pobjedu.Nakon što su u 13. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa Zapad, visokim rezultatom  8:0 deklasirali gostujući “Polet 1926” iz Broda, prvu pobejdu u gostima ostvarili su pobjedivši “Ljubić” sa 2:1.  U pretposlednjem jesenjem kolu “Omarska” je sa 3:2 pobjedila na neugodnom gostovanju u Vranjaku. Strijelac vodećeg gola bio je  Panić a Vranjak je izjednačio iz jedanaesterca i sa dna tabele stigla  na jedanaestu poziciju Lige. U drugom poluvremenu viđena je još bolja igra “Omarske” koja je, u 59. minutu, drugiom golom  Panića povisila na 2. U 71. minutu   Mirko Hrvaćanin je  doveo “Omarsku” u vođstvu od 3:1.Uprkos brojnim šansama “Omarske” domaći su smanjili na 3:2. Sa pet pobjeda, jednim remijem i osam poraza, gol razlikom 27:30, “Omarska” je osvojila 16 bodova i

i sa dna tabele stigla  na jedanaestu poziciju Lige. Prilika za novu pobjedu i poboljšanje gol razlike je susret 15. kola u kom je u nedjelju,18. novembra, od 13 časova, gost ”Omarske” je poslednjeplasirani “Ozren”.