Petak, 29. Marta 2024.
7.8 C

FK “RUDAR PRIJEDOR”: LIJEP POGLED SA LIDERSKE POZICIJE (VIDEO)

Fudbaleri “Rudar Prijedora”, u okviru 16. kola šampionata Republike Srpske, rezultatom 6:1, deklasirali su  gostujuću “Kozaru” iz Gradiške i ovjerili titulu jesenjeg šampiona  Republike Srpske.

Prvo poluvrijeme susretu dva rivala i prijateljska kluba, okončano je rezultatom 3:0 za Prijedorčane, a dva gola je postigao prvi golgeter Srpske Ognjen Jaćimović (11). U listu strijelaca su se upisali: Stefan Gavranović, Aleksandar Vojinović, Nemanja Pekija i Draško Lolić, a počasni gol za goste, u 75.minutu, postiže Miomir Zečević. Trener FK „Kozara“ Siniša Đurić, čestitao je domaćinima na fer i korektnoj igri i zasluženoj pobjedi. Smatra da je zatajila njegova odbrana, te da golman nije imao dobar dan. Trener FK „Rudar Prijedor” Zlatko Jelisavac, istakao je da su pod visokim pritiskom, odigrali ovaj meč, a u startnoj postavi bilo je šest nada “rudara”. Ohrabruje ga činjenica da su, u dva meča, postigli  11 golova.

Sa 11 pobjeda, četiri remija, porazom i 34 boda “Rudar Prijedor” je lider jeseni. Za šampione nema odmora: u srijedu, 29. novembra, u revanš meču četvrtfinala Kupa BiH, poslije prijedorskih 0:3 “rudari” idu na megdan premijerligašu BiH “Krupi”. Tamo će se nadigravati i  žele reprizu Kupa RS kad su porazili Krupu na njihovom terenu i osvojili Kup RS.