Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

FK “Rudar-Prijedor”: Pobjeda nad “Drinom” u Zvorniku

Fudbaleri „Rudar Prijedora”, nakon poraza u Bijeljini kod drugoplasirane ekipe „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova, vratili su se na pobjednički kolosjek. Treću gostujuću pobjedu u minulih 12 kola izabranici Nedžada Žerića, ostvarili su u Zvorniku gdje su sa 1:0, savladali tradicionalno neugodnog protivnika „Drinu“.

U prvom minutu duela dva bivša premijerligaša BiH, domaći igrač Marković je sam izbio pred gol gostiju, ali je njegov šut zaustavio golman Mirza Hamzabegović. Deset minuta kasnije za domaće je dosuđen jedanesterac, ali je stativa zaustavila šut Jokića. Nemanja Pekija je pet minuta kasnije izblokirao šut Markovića i spasio sopstvenu mrežu. Prijedorčani su u 20. minutu zaprijetili preko Nedima Ramića, koji je umjesto u mrežu pogodio golmana „Drine“ Bogičevića. U drugom poluvremenu taktički mudro Prijedorčani su preuzeli incijativu i u 57. minutu na centaršut Nedeljka Crnomarkovića glavom je reagovao Nemanja Pekija, a na odbijenu loptu od golmana Bogičevića je reagovao Mile Kovačević golom za vođstvo „rudara“ od 1:0

U nastavku odbranama se istakao golman Hamzabegović, a priliku da udvostruči rezultat propustio je Danilo Marmat. Za “Rudar-Prijedor” igrali su: Hamzabegović, Ramić, Lezić, Lajić Živanić ( od 83. Dragić), Kovačević ( od 90. Mikić), Pekija, Crnomarković, Mujagić, Sajak ( od 76. Marmat), Davidović.

Trener Žerić čestitao je momcima na pokazanoj igri i borbenosti. Sa četiri pobjede, toliko remija i poraza „Rudar Prijedor“ je uknjižio 16 bodova i sa „Podrinjem“ dijeli treće mjesto. U narednom kolu, gost Prijedorčana je desetoplasirana „Sutjeska“, tradicionalno neprijatan protivnik. Biće to sedmi domaći susret u kom „rudari“ ciljaju drugu pobjedu.