Fudbaleri „Rudar Prijedora“ rezultatom 2:0 savladali su ekipu derventskog „Tekstilca“, u okviru šestog kola Prve lige Republike Srpske. Domaća ekipa od samog starta je pokazala da je riješena da sva tri boda ostaju u Prijedoru.

Prilika je bilo, ali prvi gol za „Rudar“  stiže u 45. minuti, a strijelac je bio kapiten Nemanja Pekija. I drugi pogodak je „pao“ tek u finišu drugog poluvremena, u 89. minuti. Strijelac je bio Jaćimović, koji je glavom proslijedio centaršut Marmata u mrežu „Tekstilca“.

Nakon šest kola „Rudar Prijedor“ zauzima drugu poziciju na tabeli Prve lige RS, sa 13 osvojenih bodova, četiri pobjede, jednom neriješenom utakmicom i jednim porazom. U narednom kolu očekuje nas derbi vrha tabele, budući da „Rudar“ ide na gostovanje kod prvoplasirane ekipe „Leotara“.