9.8 C
Prijedor

FK “RUDAR PRIJEDOR”: U DERVENTU PO PRVO MJESTO (VIDEO)

NAJNOVIJE VIJESTI

Fudbaleri “Rudar Prijedora” rezultatom 1:0 na Gradskom stadionu u Prijedoru, pobjedili su “Napredak” iz Donjeg Šepka. Gostujući tim, novajlije u Prvoj ligi Republike Srpske, pokazao se kao čvrst protivnik. U 14. minutu, u opštoj gužvi u golmanskom prostoru, najbolje se snašao Ognjen Jaćimović i postigao gol, ispostaviće se, vrijedan tri boda.

U nastavku izvanredne prilike nisu realizovali Draško Lolić, Demir Jakupović i  Stefan Gavranović. Gosti su u 60. minutu bili nadomak izjednačenja, a na visini zadatka bio je domaći golman Nemanja Petrović, uz Ognjena Jaćimovića najzaslužniji za pobjedu.  Prepoznatljivu igru tim Prijedorčana prikazao je u finišu susreta.

Na igru se svakako odrazilo i stanje travnatog djela terena na kom je to bio prvi ovosezonski meč domaćih “rudara”. Zadovoljan je trener Zlatko Jelisavac jer je, u dva kola šampionata Srpske, njegov tim ostvario dvije pobjede. Nakon dva kola, po šest bodova, osvojili su “Tekstilac Kort” iz Dervente, “Zvijezda 09” i “Rudar Prijedor”. U trećem kolu u Derventi se igra derbi “Tekstilac Kort” – “Rudar Prijedor”.