4.8 C

Fudbaleri “Rudar-Prijedora” protiv “Slobode” osvojili bod

Krajiški fudbalski derbi susreta 10. kola Prve lige RS između “Rudar-Prijedora” i “Slobode” iz Mrkonjić Grada završen je rezultatom 1:1. Prijedorčani su dobro otvorili meč i u trećem minutu preko Mile Kovačevića i Nebojše Mrkića propustili priliku za vođstvo. Terensku inicijativu domaći su krunisali u desetom minutu kad je na asistenciju Kovačevića golgeter Stefan Gavranović pogodio za 1:0.

Uprkos terenskoj inicijativi “rudara”, gosti su u 20. minutu izjednačili preko Admira Ljutića. Bivši igrač Prijedorčana Miloš Srndović je u 43. minutu bio u prilici za gol, ali je njegov šut izblokirao Nemanja Pekija. Stopostotnu priliku, u pretposljednjem minutu poluvremena, nije realizovao kapiten “Rudar-Prijedora”, Ognjen Davidović. U nastavku gosti su preko Srndovića, Pene, te Savanovića u dva navrata mogli i do tri boda.

Protiv pretposljednjeg tima Šampionata Republike Srpske “Slobode” iz Mrkonjić Grada, ovo je peta prvenstvena utakmica u kojoj izabranici trenera Nedžada Žerića nisu poraženi. U pet domaćih susreta, podmlađeni tim Prijedorčana je trijumfovao  protiv “Željezničar Sport tima”, a po bod su osvojili protiv “Drine”, “Kozare” ,“Modriče Alfa” i “Slobode”. Sa gostujućim pobjedama kod “Podrinja” i „Slavije“, te porazima  od „Sutjeske“ i „Borca“ od mogućih 30 bodova „rudari“ su osvojili 13 bodova, postigli i primili po osam golova, te su sedmoplasirani tim Lige. U narednom kolu, treću gostujuću pobjedu žele ostvariti na gostovanju kod novajlije u Ligi, „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova, koja sa 22 boda i bodom manje od lidera „Borca“ zauzima drugo mjesto.

Za “Rudar-Prijedor” su igrali:  Hamzabegović, Lezić, Lajić, Kovačević, Gavranović, Pekija, Crnomarković (od 74. min. Živanić), Mrkić (od 67. min. Da. Marmat), Mujagić, Sajak, Davidović.