9.8 C

Fudbaleri “Rudar Prijedora” sa 1:0 slavili u Gradišci

U krajiškom fudbalskom derbiju 14. kola Prve lige Republike Srpske, odigranom na Gradskom stadionu u Gradišci, “Rudar Prijedor” je  sa 1:0 pobjedio “Kozaru”. Bila je to četvrta gostujuća pobjeda. Domaći su na početku utakmice krenuli agresivno i nakon dvije zrele prilike bivši igrač Prijedorčana Milan Šakić u 3. minutu glavom pogađa stativu gostiju.

U prilici za gol bio je bivši “rudarevac” Siniša Radoje. U 13. minuti  Nedeljko Crnomarković je najviši u skoku i nesebičnim udarcem glavom loptu šalje do Muje Mujagića koji prodire u šesnaesterac “Kozare” i postiže gol za vođstvo rudara od 1:0. Pet minuta kasnije priliku da udvostruči prednost nije iskoristio Mario Sajak. U četiri pokušaja “Kozara” ne uspjeva izjednačiti. Minut prije kraja prvog poluvremena, uslijedio je kontranapad “Rudar-Prijedora”, a šut Crnomarkovića uspjeva zaustaviti golman Ilić. U drugom poluvremenu  “Kozara” je više imala loptu u posjedu, ali je golman Prijedorčana Mirza Hamzabegović, u više navrata, izvanredno intervenisao.

Za “Rudar-Prijedor igrali su: Mirza Hamzabegović, Haris Lezić, Predrag Lajić, Mile Kovačević, Stefan Gavranović, Nedeljko Crnomarković (od 70. Danilo Marmat), Nebojša Mrkić  (od 83.Boban  Živanović), Mujo Mujagić, (od 89. Aleksandar Dragić), Mario Sajak, Emir  Kukavica , Ognjen Davidović. Rezerve su bili: Dejan Milinković, Anes Žerić, Jovan Zmijanjac, Nikola Krneta.

Zbog kartona Prijedorčanima su  nedostajali  iskusni Nemanja Pekija i Nedim Rami. Zanimljivo da su u timu „Kozare“ igrali bivši  fudbaleri „Rudar Prijedora“: Milan  Šakić, Draško Lolić, Srboljub Jandrić i Siniša Radoja. Sa šest pobjeda, četiri remija i četiri poraza, gol razlikom 12:11, “Rudar Prijedor” se sa 22 boda učvrstio na trećem mjestu tabele.

U 14. kolu, u subotu, 17. novembra, na Gradskom stadionu u Prijedoru igra se derbi 15. kola u kom je gost banjalučki  “Borac”, lider šampionata koji trenutno Prijedorčanima bježi 16 bodova. Na krilima pobjeda protiv “Kozare” izabranici Nedžada Žerića žele poraziti banjalučki tim i vratiti dio duga prethodnih poraza.