Srijeda, 24. Aprila 2024.
7.8 C

Fudbaleri „Rudar-Prijedora” sa 2:0 pobjedili “Slaviju”

U utakmici 9. kola fudbalske Prve lige Republike Srpske fudbaleri „Rudar-Prijedora” rezultatom 2:0 u Istočnom Sarajevu pobjedili su  “Slaviju”. Prvo poluvrijeme susretu dva bivša premijerligaša BiH nije donijelo mnogo uzbudljivog.

„Slavija” je u prvom i četvrtom minutu zaprijetila preko Radovanovića i Šćepanovića, a golman Mirza Hamzabegović uspješno je intervenisao. Sredinom prvog poluvremena domaći igrači su tražili  jedanaesterac, ali sudija Aleksandar Njegomirović to nije uvažio. Početkom drugog  poluvremena “Rudar-Prijedor” je zaigrao angažovanije i za tri minuta postigao dva gola.

U  51. minutu Mile  Kovačević je iskoristio dekoncetraciju odbrane “Slavije” i “Rudar-Prijedor” doveo u vođstvo od 1:0. Samo tri minute kasnije bilo je 2:0 za Prijedorčane. Defanzivac “Rudara”, Haris Lezić je sa dvadesetak metara, pored živog zida “Slavije”, precizno pogodio za vođstvo gostiju od 2:0. On je u 85. minutu pogodio prečku domaćina. Za “Rudar-Prijedor” igrali su: Hamzabegović, Ramić, Lezić, Kovačević, Gavranović, Pekija (od 41. Lajić), Crnomarković, Mrkić (od 81. Živanić), Mujagić (od 89. Marmat), Sajak, Kukavica. Na klupi su bili: Nemanja Petrović, Danilo Marmat, Stefan Mikić i Aleksa Dragić. Nedostajao je povrijeđeni kapiten Ognjen Davidović.

Sa tri pobjede, tri remija i tri poraza, sedam postignutih i sedam primljenih golova “Rudar-Prijedor” je uknjižio 12 bodova i sedmi je na tabeli. U narednom kolu dočekuje pretposljedni, 11. tim lige, “Slobodu” iz Mrkonjić Grada.